Cautare

728 de rezultate pentru "bucur virgil" (3.05 secunde)
Vicepresedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, miercuri, ca motiunea de cenzura depusa de PDL ii avantajeaza pe liberali si daca este adoptata, si daca este respinsa, motivand ca pozitia Guvernului este foarte clara si ca acest demers va genera un razboi intre PDL si PSD.
"Nu am castigat la Senat, dar am ajuns la un punct de fostul primar Mihai Groza si l-am depasit pe actualul viceprimar Gheorghe Carp. Ma bucur ca oradenii au ajuns sa aprecieze mai mult profesionalismul la un politician, decat nationalismul".
"Daca si din punct de vedere moral PSD a castigat, ma bucur ca si lucrul acesta a fost recunoscut de catre cel care a lansat in politica romaneasca aprecierile in legatura cu solutiile morale sau imorale", a adaugat Nastase.
Ma bucur ca am putut realiza aceste lucruri, pentru ca simt criza, ar fi aberant sa spun ca nu o simt, insa ne mentinem pe linia de plutire.
"Ma bucur ca anul acesta au fost solicitari si s-a raspuns tuturor solicitarilor, 70 de copii, de tineri din Transnistria, vor incepe studiile universitare la universitati romanesti, am fi bucurosi sa fie cat mai multe solicitari si cu certitudine vom aloca burse pentru cate solicitari vor fi, lucru pe care il facem si pentru tinerii din Republica Moldova si pentru tinerii din Ucraina, pentru tinerii vorbitori de limba romana....Am vazut prigoana care a fost si care este mai mult sau mai putin violenta uneori cu privire la tentatia voastra, sau la dorinta voastra, de va pastra limba, de a invata in limba voastra, stim intamplarile din scolile din Transnistria si nu numai de acolo", a precizat presedintele.
Ma bucur foarte mult ca inainte de plecarea la Avignon, trupa lui Dan Puric va fi alaturi de noi pentru un mic spectacol.
Acest lucru nu ma sperie, din contra, ma bucur sa le pot oferi liberalilor din Mangalia ocazia de a se dezice de fortele raului care au pus stapanire pe acest oras.
Ma bucur sa ma aflu astazi aici la dumneavoastra, dar sa stiti ca meritul vizitei la acest santier ii apartine prietenului meu, fostului meu coleg de facultate, comandantul Gheorghe Apostol, administratorul SC Shipyard".
Daca majoritatea (liderilor din CEx, n.r.) va decide sa plece, eu sunt primul care ma bucur pentru ca plecam dintr-o guvernare de dreapta care mi-a facut mai mult rau si mie si cetatenilor care ma voteaza pe mine si care voteaza Romania", a mai sustinut Zgonea.
"Inconditiile in care, in mod deliberat, Traian Basescu provoaca o criza politica si incearca sa o puna in spatele PSD-ului, va spun de aici, de la Constanta, ca acest gen de atitudine nu poate sa ramana fara raspunsul nostru si ma bucur ca tot grupul ministerial, alaturi de conducerea executiva a partidului, au spus:
Eu nu ma asteptam sa imi anunt candidatura la Sannicolau Mare, dar ma bucur ca am facut acest lucru in mijlocul unor oameni ca dvs.
Cred ca si decenta mea a fost si este apreciata. Ma bucur ca am reusit ca, in momente politice si istorice grele sa fiu un factor de coeziune.
Ma bucur ca apelul meu de a apleca " urechea" partidului catre voi, simpatizanti fideli, critici constructivi sau carcotasi de serviciu si, in general, oameni direct interesati de starea PSD, v-a gasit pregatiti si hotarati sa aveti un cuvant de spus despre viitorul stangii din Romania.
Vanghelie a fost o vulnerabilitate pentru Mircea Geoana, la fel cum fostul presedinte al PSD a fost un avantaj electoral pentru Vanghelie. Sincer, ma bucur ca a luat-o peste bot Pandele.
"Ma bucur sa va revad, domnule presedinte". Ion Iliescu si-a exersat rusa Gorbaciov s-a bucurat la vederea fostului presedinte Ion Iliescu.
La auzul frazei "Ma bucur de participarea la aceasta reuniune (a BPN) a domnului presedinte Ponta", Ion Iliescu a intervenit si a corectat versiunea interpretului:
"Ma bucur ca ma aflu aici si va pot spune inca de la inceput ca imi doresc ca acordul de infratire si cooperare semnat de catre cele doua Capitale in anul 1998 sa dea rezultate efective.
"Ma bucur sa pot anunta in acest cadru ca domnul primar Neculai Ontanu este candidatul UNPR pentru Primaria Capitalei. Domnul Ontanu este un administrator profesionist, cu experienta de invidiat.
Ma bucur vazandu-va prestatia jalnica de astazi ca nu v-ati dat demisia din functie, ati fi dat dovada ca mai exista vreo urma de onoare si de rusine, si i-ati fi pacalit inca o data pe oameni.
"Ma bucur ca postul meu este atat de ravnit. Domnul Militaru a mai candidat la primarie si a iesit pe locul al treilea.
google-analytics.com