Adevarul.ro : Chiajna - Dinamo 1-3. "Cainii" au revenit pe locul 2 in clasament

Dinamo a trecut mai usor decat se astepta de "hopul" numit Concordia, chiar la Chiajna: 3-1 (1-0). Autor a doua goluri, Alexe a dedicat reusitele sale tatalui sau, decedat in urma cu putin timp. Succesul readuce pe Dinamo pe locul 2, la 3 puncte de liderul CFR Cluj, si la egalitate cu Steaua.
Golurile invingatorilor au fost inscrise de Alexe, in minutele (min. 32 si 55 din penalty) si Petrovici (min. 90+2, autogol). Pentru Concordia a marcat Ilie Iordache, in minutul 90.
La prima reusita Alexa a reluat din 6 metri balonul centrat de Pulhac de pe partea stanga, iar mai apoi a transformat un penalty acordat de centralul Marius Avram pentru un fault in careu al lui Petrovici asupra atacantului dinamovist.
Concordia a redus diferenta in minutul 90, cand Dos Santos i-a centrat lui Ilie Iordache, in stanga, iar acesta inscris cu un sut de la 10 metri.
Gazdele au fost surprinse de o cursa a lui Tucudan, la centrarea dinamovistului, de pe stanga, Petrovici trimitand mingea in propria poarta.
La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori, intre care si 300 de fani dinamovisti.

CONCORDIA: Nita - Krumov, Petrovici, Bratu, Guilherme - Ad. Popa, Iancu, Filip, Vl. Munteanu (Iordache ‘46) - Rocha (Mihalcea ‘35), V. Dinu (Dos Santos ‘62).
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

DINAMO: Balgradean - Scarlatache, D. Grigore, Moti, Pulhac - Rus, Kone, Stoica (Ţucudean ‘76), Munteanu (Stratila ‘49) - Danciulescu, Alexe (Tames ‘69).
Antrenor: Dario Bonetti.