Cotidianul.ro: Dinamo s-a calificat in finala cu Rapid
Dinamo s-a calificat in finala Cupei Romaniei, desi a pierdut meciul de la Medias, scor 1-2 cu Gaz Metan, in mansa a doua din semifinalele competitiei. "Cainii" au castigat cu 1-0 in tur.
Gaz Metan a inceput in forta, cu un penalty ratat stupid de catre Bawab (minutul 4, "scarita" peste poarta!) si cu un gol marcat de Markovic (minutul 7). Mediesenii au controlat meciul, iar in repriza secunda Dinamo a fost tinuta in joc de cateva interventii fabuloase ale lui Balgradean. Contrar cursului jocului, Dinamo a egalat prin D. Stoica (minutul 57), dar finalul a fost de foc dupa reusita lui Issa Ba (minutul 80). C. Munteanu a ratat singur cu Plesca, in minutele de prelungiri, iar gazdele nu au mai gasit drumul spre poarta lui Balgradean.
GAZ METAN: Plesca - Frasinescu, Markovic, Muth (67 Nicandro), Buzean - Todea, Issa Ba - Al. Muntean (60 Roman), Bawab, C. Petre - Vitinho. Antrenor: Cristi Pustai.
DINAMO: Balgradean - Scarlatache, Moti, D. Grigore, Pulhac - D. Stoica - L. Rus (46 Tucudean; 83 Luchin), Kone, C. Munteanu, Alexe (63 Curtean) - M. Niculae. Antrenor: Dario Bonetti.