digisport.ro : Steaua - Ludogorets 1-0. Alex Chipciu a adus victoria pe Arena Nationala, in minutul 88
IN DIRECT la Digi Sport 1, Steaua a luptat pană in ultimele minute pentru a castiga in fata lui Ludogorets. Alex Chipciu a adus o victorie dramatica, printr-un gol marcat in minutul 88.
Ros-albastrii au inceput cu Keseru pe banca si Chipciu in atac, in locul sau, iar de partea cealalta nu au lipsit Moti si Hamza. Chipciu a tras primul sut spre poarta lui Stoyanov, iar apoi Sanmartean a finalizat dezamagitor din pozitie excelenta.
Mijlocasul Stelei s-a revansat in minutul 33 cand s-a agatat de Mynev si a obtinut lovitura de la 11 metri. A executat Chipciu, care a ratat de la punctul cu var, in minutul 34. In prelungirile reprizei acelasi Chipciu s-a aflat in fata golului, dar Stoyanov a parat.
Bulgarii au iesit determinati de la cabine și Alexandrov a nimerit bara. In minutul 68, Marcelinho nu a putut inscrie in poarta lasata descoperita de Arlauskis, iar apoi Minev a reusit interventia serii, in fata lui Chipciu.
Intrat in repriza a doua, Claudiu Keseru a tras putin pe langa poarta, din lovitura libera. Steaua a inscris, totusi, spre finalul partidei. In minutul 88, Chipciu si-a pastrat sangele rece si l-a executat pe Stoyanov. Putea fi chiar 2-0 pentru campioana Romaniei, daca Moti nu respingea pe final, din fata portii goale.