Europa League: Meciurile din mansa secunda a turului III preliminar

estiri.ro - Stiri

Cauta in



RSS
 Stiri / Sport / Fotbal extern
Europa League: Meciurile din mansa secunda a turului III preliminar
Europa League: Meciurile din mansa secunda a turului III preliminar
Europa League: Azi au loc meciurile din mansa secunda a turului III preliminar
Ziua Veche: Europa League - Programul meciurilor din mansa secunda a turului III preliminar

Astra Giurgiu, Pandurii Tg. Jiu si Petrolul Ploiesti sustin joi 8 august meciurile din mansa secunda a turului III preliminar al competitiei de fotbal Europa League, insa doar prima are sanse reale de calificare in play-off, dupa victoria reusita in deplasare cu 3-1, in fata formatiei slovace AS Trencin.
Pandurii si Petrolul au remizat in primele meciuri, acasa, 1-1 cu Hapoel Tel Aviv si Vitesse Arnhem, iar sansele lor de a trece de aceasta faza sunt reduse.
Francezul Ruddy Buquet va arbitra meciul dintre Astra Giurgiu si formatia AS Trencin (Slovacia), care se va desfasura joi, de la ora 19,00, pe Arena Nationala din Bucuresti. Ruddy Buquet, arbitru international din 2011, va fi ajutat de arbitrii asistenti Guillaume Debart si Cyril Lompre, in timp ce arbitru de rezerva a fost desemnat Benoit Millot, toti din Franta.
O brigada de arbitri din Croatia, cu Ante Vucemilovic-Simunovic jr la centru, va conduce meciul dintre formatia olandeza Vitesse Arnhem si Petrolul Ploiesti, care va avea loc joi, de la ora 21,00 (ora Romaniei), pe stadionul "Gelredome".
In varsta de 39 de ani, Ante Vucemilovic-Simunovic a arbitrat, de-a lungul carierei, un meci in preliminariile Champions League si patru in cadrul fazei preliminare a Europa League, in palmaresul sau mai figurand si o confruntare din calificarile Campionatului European 2012.
La Arnhem, Ante Vucemilovic-Simunovic, arbitru international din 2007, va fi ajutat, de la cele doua linii, de catre compatriotii sai Borut Krizaric si Sasa Feges, arbitru de rezerva fiind Zlatko Simcic. Delegat din partea UEFA a fost desemnat elvetianul Ilja Kaenzig, iar observator pentru arbitri va fi ucraineanul Vladimir Petrov.
Arbitrul italian Paolo Valeri va conduce meciul dintre Hapoel Tel Aviv si Pandurii Tg. Jiu, care va avea loc joi, de la ora 20,00 (ora Romaniei),pe stadionul "Bloomfield". Valeri, un arbitru de 35 ani, international din 2011, va fi ajutat de compatriotii sai Alessandro Giallatini, Fabio Galloni (ambii arbitri asistenti) si Marco Guida (arbitru de rezerva).
O brigada de arbitri din tara noastra, cu Cristian Balaj la centru, a fost delegata sa conduca meciul dintre formatia rusa Kuban Krasnodar si cea scotiana Motherwell, programat joi, de la ora 20,00 (ora Romaniei). Balaj (42 ani) ii va avea ca arbitri asistenti pe Octavian Sovre si Ovidiu Artene, in timp ce arbitru de rezerva a fost desemnat Sebastian Coltescu. In primul meci, echipa antrenata de Dorinel Munteanu s-a impus cu scorul de 2-0.

Programul partidelor de joi (ora Romaniei):tur

18,30 MSK Zilina (Slovacia) - NK Rijeka (Croatia)1-2
19,00 Dila Gori (Georgia) - Hajduk Split (Croatia)1-0
19,00 Rubin Kazan (Rusia) - FC Randers Freja (Danemarca)2-1
19,15 Metalurg Donetk (Ucraina) - Kukesi (Albania)0-2
19,30 Maccabi Haifa (Israel) - FK Ventspils (Letonia)0-0
20,00 Hapoel Tel Aviv (Israel) - Pandurii Tg Jiu (Romania)1-1
20,00 Lech Poznan (Polonia) - Zalgiris Vilnius (Lituania)0-1
20,00 Kuban Krasnodar (Rusia) - Motherwell (Scotia)2-0
20,00 Milsami Orhei (Rep. Moldova) - AS Saint-Etienne (Franta)0-3
20,00 Gefle IF (Suedia) - Qarabagh Agdam (Azerbaidjan)0-1
20,00 Hapoel Ramat Gan (Israel) - Estoril Praia (Portugalia)0-0
20,30 Bursaspor (Turcia) - Vojvodina Novi Sad (Serbia)2-2
20,30 Thun (Elvetia) - Haecken BK (Suedia)2-1
20,30 FC Differdange (Luxemburg) - Tromso IL (Norvegia)0-1
20,30 FC Zurich (Elvetia) - Slovan Liberec (Cehia) 1-2
20,45 Malmo FF (Suedia) - Swansea City (Tara Galilor/Anglia)0-4
21,00 Vitesse Arnhem (Olanda) - Petrolul Ploiesti (Romania)1-1
21,00 Trabzonspor (Turcia) - Dinamo Minsk (Belarus)1-0
21,00 Stromsgodset IF (Norvegia) - FK Jablonec (Cehia)1-2
21,00 FC Astra Giurgiu (Romania) - AS Trencin (Slovacia)3-1
21,20 VfB Stuttgart (Germania) - Botev Plovdiv (Bulgaria)1-1
21,30 Rapid Viena (Austria) - Asteras Tripoli (Grecia)1-1
21,30 Standard Liege (Belgia) - Skoda Xanthi (Grecia)2-1
21,30 Mladost Podgorica (Muntenegru) - FC Sevilla (Spania)0-3
21,30 FC Bruges (Belgia) - Slask Wroclaw (Polonia)0-1
21,30 Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Cernomoret Odesa (Ucraina)1-3
21,45 Udinese (Italia) - Siroki Brijeg (Bosnia)3-1
21,45 Saint Johnstone FC (Scotia) - FC Minsk (Belarus)1-0
23,00 Breidablik (Islanda) - FK Aktobe (Kazahstan)0-1
(Joi 08.08.2013 09:10, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Echipele vor putea efectua cate 5 schimbari pe durata unei partide (08.05.2020)
Declaratiile lui Dan Petrescu dupa meciul victorios: CFR Cluj - Rennes 1-0 (08.11.2019)
Misiune iposibila pentru CFR Cluj la Praga (27.08.2019)
Romania - Insulele Feroe 4-1, in preliminariile Euro 2020 (27.03.2019)
Modificari revolutionare pentru urmatorul sezon in Liga 1 (19.02.2019)
Dupa 20 de ani: Franta este noua CAMPIOANA MONDIALA! (16.07.2018)
Finala CM-2018: FRANTA-CROATIA, azi, la Moscova, in direct de TVR 1 si TVR HD (15.07.2018)
CM Fotbal: Belgia Anglia 2-0 (15.07.2018)
Finala mica a Cupei Mondiale 2018: Belgia - Anglia, sambata 14 Iulie 2018, ora 18,00, pe TVR1 si TVRHD (14.07.2018)
CM 2018: Croatia s-a calificat in finala CM, dupa ce a invins Anglia cu 2-1 in semifinala! (13.07.2018)
 CURS VALUTAR
Sambata 24.07.2021
1 EUR 4.9219 lei -0.04%
1 USD 4.1823 lei +0.20%
1 HUF 0.0137 lei +0.04%
1 RUB 0.0568 lei +0.35%
1 BGN 2.5165 lei -0.04%
1 MDL 0.2311 lei -0.52%
1 Gr. AUR 242.4279 lei +0.50%
Toate valutele
Vineri 23.07.2021, BNR
Interviu / Exclusiv
Florian Mihailescu: Am venit cu trei lucrari la Salonul de Arta Religioasa si Restaurare de la Muzeul Satului Dimitrie Gusti!

Florian Mihailescu: Am venit cu trei lucrari la Salonul de Arta Religioasa si Restaurare de la Muzeul Satului Dimitrie Gusti!

Ultimele cautari
posturi ocupate in invatamant 2009
liste note examen suplinire mehedintihey1
horoscop zilnic
sani
antena 1 pitesti batut pana a murit
rezultate titularizare 2010 judetul cluj
accident rutier crasna gorj
precup leonard
divizia c
judet dolj
Top cautari
telefonul telespectatorului la protv
accident
lista
antena
rezultate
pro
rezultate titularizare educatoare bucuresti 2011
accidente rutiere 2010 cluj bihor
isj satu mare posturi propuse pentru restrangere
thea botezatu
Reteaua de siteuri

© 2002 - 2021 estiri.ro. Toate drepturile rezervate.
gazduire siteuri
gazduit de fhr.ro
Pagina generata in 0.0594 sec.