ProSport informeaza: EUROPA LEAGUE I Twente-Steaua, 23 februarie
El ar putea fi SURPRIZA pentru returul cu Twente, dar Stan nu vrea sa riste! Trei nume noi pentru meciul din Olanda

Steaua a pierdut meciul tur cu Twente, scor 0-1, insa Ilie Stan spune ca toti componentii lotului se gandesc doar la calificare. Steaua are nevoie de o victorie la un singur gol in Olanda pentru a merge mai departe sau, in cel mai rau caz, pentru a trimite meciul in prelungiri.
Stan se va putea baza in meciul retur pe Bourceanu, Gardos si Latovlevici, dar si pe Alexandru Chipciu, care va relua antrenamentele la intensitate maxima incepand de luni.
Totusi, "Iliesta" spune ca nu va risca o reaccidentare a mijlocasului venit de la Brasov si ca acesta nu va juca 90 de minute la Enschede.
"Mi-am conturat echipa, insa mai vedem ce facem in urmatoarea perioada. De luni va reveni Chipciu, care va face antrenamente cu mingea, Gardos, Bourceanu.
Depinde ce inspiratie voi avea. Nu-l voi folosi pe Chipciu din primul minut, e riscant. Mi-as dori sa se refaca pentru jocul cu Uruguay", a declarat Ilie Stan la Dolce Sport.