spynews.ro: Steaua zdrobita de Schalke!

Steaua a fost infranta de Schalke cu scorul de 3-0 dupa o eroare incredibila a lui Tatarusanu si Szukala.
Steaua a venit decisa sa faca spectacol si sa dea de pamant cu nemtii de la Schalke, dar au plecat acasa cu capul in pamant. Cu toate ca in prima repriza nemtii au inceput partida exemplar nu au reusit sa inscrie si astfel, la pauza a fost 0-0.
In a doua repriza nemtii i-au zdrobit pe ros-albastrii. In minutul 66, Uchida a centrat pe partea dreapta iar mingea a patruns in poarta dupa o greseala a lui Tatarusanu. Unsprezece minute mai tarziu, Boateng inscrie din nou pentru nemti dupa un sut plasat in interiorul careului. Si de parca nu ar fi fost suficent nemtii incheie partida apoteotic cu un gol a lui Draxler in minutul 85.