Sport
Pintilii: "Baietii alearga, muncesc, dar suntem tot la 8 puncte de CFR"

FCSB a fost condusa de pe banca de Mihai Pintilii, Anton Petrea fiind infectat cu coronavirus.

"Sunt dezamagit mai mult pentru ca am avut o sansa. Am avut si ocazii multe. Atunci cand ai patru ocazii clare si nu marchezi, ce sa zic? Dintr-un contraatac ne-au dat gol, dupa ne-au dat gol din lovitura libera ca doar asa au ajuns la poarta. Ei alearga, muncesc, dar dupa tot la 8 puncte suntem de CFR.

Nu pot sa il critic eu pe Andrei Vlad, daca el zice ca e vina lui ok, suntem toti de vina. Mai sunt etape, se vor mai pierde puncte dar acum era o sansa importanta pentru ca au jucat inaintea noastra. Au facut egal, dar am facut si noi. S-a intamplat si situatia lui Petrea, asta este, speram sa isi revina sa vina inapoi.

Coman nu e inca in ritm, nu e pregatit 100%. Usor, usor isi revine. Keseru a intrat bine daca a marcat! Am avut si un penalty la Dumiter, dar nu mai conteaza. Cretu la experienta lui nu trebuia sa faca greseala de la primul gol, dar asta este, el are experienta si trebuie sa dea exemplu", a declarat Mihai Pintilii dupa meci.

FCSB ocupa locul 2 in clasamentul Ligii 1, cu 52 puncte, in timp ce liderul CFR Cluj are 60 de puncte. U Craiova 1948 este pe 14, cu 23 de puncte.

FC U Craiova 1948 a fost egalata in prelungirile partidei de pe Arena Nationala, dupa un penalty transformat de Keseru, pentru FCSB. Marcatorul primului gol al oltenilor, Claudiu Balan, i-a reprosat arbitrului Istvan Kovacs decizia de a le acorda ros-albastrilor un penalty in minutul 90.

"Nu putem sa fim bucurosi, pentru ca am condus pana in ultimele minute. Au primit un penalty care a fost de cascadorii rasului. La primul gol al lor, am avut noi aruncare de la margine, dar a fost data pentru FCSB. Iar la 20 de secunde distanta, au marcat ei" a declarat Balan de la FCU Craiova.

RECOMANDARI

Ce caracteristici impartasesc cei mai reusiti jucatori de cazino
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova