Sport
Gigi Becali si povestea primei dupa victoria Stelei cu Valencia, din 2005: "Bai, baieti, am glumit!"

In urma cu fix 18 ani, Steaua reusea sa se califice in optimile de finala din Cupa UEFA, dupa ce trecea de Valencia la loviturile de departajare. Dupa 0-2 la Valencia, elevii lui Walter Zenga au intors soarta calificarii la Bucuresti, gratie unei "duble" semnate de Andrei Cristea. Fostul atacant a marcat in minutele 50, respectiv 71, astfel ca meciul a mers in prelungiri, apoi la loviturile de departajare pentru a decide castigatoarea. Acum, la aproape doua decenii de la performanta reusita de Steaua, Andrei Cristea a povestit un episod mai putin cunoscut. Fostul erou al tribunelor din Ghencea a dezvaluit ce prima uriasa le-a promis Gigi Becali imediat dupa terminatea partidei, dar si ce s-a intamplat a doua zi.

RECOMANDARI

Ce caracteristici impartasesc cei mai reusiti jucatori de cazino
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova