HotNews.ro: Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0 in finala. Ibericii, in genunchi/ Italia a invins Uruguayul in finala mica

Brazilia a demolat pur si simplu Spania in finala Cupei Confederatiilor castigand de o maniera categorica. Jucatorii carioca au deschis rapid scorul (min 2) prin Fred si au dominat copios intreaga repriza reusind sa majoreze scorul la 2-0 in prin Neymar (min 45). Repriza secunda a inceput identic, Fred facand 3-0 in minutul 48. Spania a aratat ceva mai bine in parte a doua a jocului cand a ratat un penalty si cateva ocazii bune de gol.
Reprezentativa Italiei a invins in finala mica, duminica, la Salvador, cu scorul de 5-4 in urma loviturilor de departajare, nationala Uruguayului.
• Del Bosque, antrenor Spania: O seara trista pentru Spania. Fara discutie ca au fost mai buni
• Felipe Scolari, antrenor Brazilia; Campionatul Mondial va fi altceva, va fi o alta intensitate acolo.
Repriza secunda
min 86 David Villa suteaza dintr-o pozitie similara cu Pedro, car Julio Cesar respinge mingea care se ducea spre vinclu
min 80 Ocazie importanta Spania. Sut periculos Pedro din interiorul careului dar portarul deviaza in corner
min 68 Cartonas rosu pentru Pique ptr o intrare mai dura la Neymar
min 55. Penalty pentru Spania, dar Ramos trage pe langa poarta
min 48 GOOOL Brazilia Scenariul se repeta si Fred marcheaza din nou in debut de rerpiza
min 46 A inceput repriza secunda
Prima repriza
min 45 GOOOL Brazilia Inscrie Neymar cu un sut sub transversala la cateva minute doar dupa ce Spania a ratat o ocazie uriasa prin Iniesta
min 35 Tot jucatorii carioca se afla la carma partidei, Fred sutand in Casillas din cativa metri. Spania este dominata copios