Sport
Bergodi, rapus de presiune: "Am cerut o pastila de cap". Toate reactiile, dupa finala Cupei Romaniei

Sepsi Sfantu Gheorghe a cucerit pentru al doilea an la rand Cupa Romaniei, dupa ce a invins-o pe U Cluj la loviturile de departajare. Nu s-a marcat in cele 120 de minute de joc, iar la penalty-uri, trupa lui Cristiano Bergodi s-a impus cu 5-4.

Pentru ca Sepsi a castigat Cupa Romaniei, formatia covasneana va juca in preliminariile UEFA Conference League. Astfel, echipa de pe locul trei va disputa barajul de calificare in cupele europene cu castigatoarea duelului dintre FCU Craiova 1948 si FC Voluntari.

RECOMANDARI

Ce caracteristici impartasesc cei mai reusiti jucatori de cazino
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova