Patru dintre luptatorii de la LPS "Petrache Triscu" Craiova, insotiti de antrenorii Aurel si Marius Cimpoieru, au participat zilele trecute la un puternic concurs international desfasurat la Ruse, in Bulgaria, cu participarea unor sportivi din sase tari (Macedonia, Polonia, Germania, Ucraina, Romania si Bulgaria). Cel mai bun rezultat a fost obtinut de Alexandra Anghel, medaliata cu aur in limitele categoriei de greutate 52 kg. Sportiva craioveana a fost declarata cea mai buna luptatoare straina din concurs in conditiile in care are 15 ani si a concurat la categoria de varsta 15-17 ani. Pe podium a urcat si Cristian Surugiu, clasat pe locul trei la categoria 58 kg, iar Ionut Raduica a ocupat locul cinci la categoria 46 kg.