GSP.ro: Stelistii au reusit cifre impresionante impotriva celor de la Vardar!

Debutul Stelei in noul sezon de Liga Campionilor a fost unul cu adevarat entuziasmant. Campioana Romaniei a facut-o praf peVardar Skopje, scor 3-0, iar cifrele partidei confirma impresia din timpul meciului.
Superioritatea ros-albastrilor este impresionanta: posesie zdrobitoare, macedonenii n-au trimis nici un sut pe poarta pe toata durata partidei, iar jocul de constructie al Stelei a mers perfect.
Mihai Pintilii, marcatorul golului al doilea, a reusit un procentaj de pase precise de 93%, adica 91 pase precise din totalul de 98. Colegul sau din centrul liniei de mijloc, Bourceanu, a fost si el la inaltime: 101 pase precise din 110 total, procentaj 92%.
Desi a jucat doar 33 de minute, Gabi Iancu s-a facut remarcat: a tras cel mai mult spre buturile macedonenilor, de 4 ori, toate suturile au prins cadrul portii. Virful Nikolici a fost printre cei mai modesti stelisti: doar 8 pase in 60 de minute jucate.