Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara Europa League dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-1, in fata turcilor de la Osmanlispor. In meciul tur, Osmanlispor s-a impus cu 2-0. Laurentiu Reghecampf si-a reparat la pauza greseala introducerii lui Adi Popa atacant central, iar Steaua a dominat copios partea secunda si a meritat victoria. Turcii n-au avut nicio emotie in prima repriza, deschizand scorul in minutul 30, dupa un sut bun al lui Ndiaye.In partea secunda, Steaua a pus insa presiune pe adversar, chiar daca jocul nu a stralucit in mod deosebit. Egalarea a venit in minutul 68, cand Momcilovici a reluat din fata portii la un sut trimis de Boldrin, pe care portarul advers l-a respins gresit. Pe finalul meciului, Steaua a presat pentru a obtine victoria, iar aceasta a venit tot dintr-o faza fixa. Ricky Boldrin a executat impecabil in minutul 84 o lovitura libera, Tamas a pus perfect capul si a adus victoria care ne mentine in cartile calificarii. In cealalta partida din grupa, Villarreal a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Zurich. Dupa 5 etape, clasamentul grupei L arata astfel:
1. Osmanlispor 7p
2. Villarreal 6p
3. FC Zurich 6p
4. Steaua 6p.
In ultima etapa, programata pe 8 decembrie de la ora 18:00, vor avea loc meciurile Villarreal - Steaua si Osmanlispor - FC Zurich. Primele doua clasate merg in primavara europeana.

(Sursa: ziare.com)