AmosNews: Steaua, calificata in turul III preliminar al Ligii Campionilor

Steaua Bucuresti s-a calificat in turul III preliminar al Ligii Campionilor al fotbal, dupa ce a reusit sa invinga, si in retur, in Macedonia, pe Vardar Skopje cu scorul de 2-1.
Intr-un meci lipsit de emotii pentru jucatorii echipei bucurestene, dupa ce, in meciul tur, invinsesera echipa macedoneana cu scorul de 3-0, Steaua a castigat cu 2-1, prin golurile inscrise de Federico Piovaccari (23‘) si Alex Bourceanu (72‘). Echipa macedonneana a inscris golul de onoare in prelungirile primei reprize, in minutul 45‘+2‘, prin Jovan Kostovski.
Si meciul de la Skopje a fost dominat de Steaua, care a mai ratat cateva ocazii clare - in minutul 11, prin Parvulescu, in minutul 29 - Piovaccari, in minutul 30 - Georgievski, in minutul 36 - de doua ori, Stanciu, in minutul 38 - Piovaccari, in minutul 50 - Latovlevici, in minutul 55 - Popa, in minutul 57 - Stanciu, in minutul 75 - Nikolic, in minutul 78 - Iancu si Stanciu - in minutul 82.
Dinamo Tbilisi, adversara Stelei din faza urmatoare, a invins pe EB Streymur cu 6-1, in tur, si cu 3-1 in Insulele Feroe, marti seara.
Steaua va intalni pe Dinamo Tbilisi in Georgia, pe 30 Iulie, si meciul tur va avea loc pe data de 6 August.