Fotbalistele de la Real Craiova nu reusesc sa castige puncte in fata celor doua favorite la castigarea titlului national, Olimpia Cluj si FCM Targu Mures. Fetele lui Sorin Patrascu au fost invinse, sambata, pe teren propriu, de echipa din Targu Mures cu scorul de 3-1 intr-un meci din cadrul etapei a patra din play-off. Antrenorul oltencelor considera ca un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil, tinand cont de jocul prestat de cele doua echipe. "A fost un meci disputat si imi pare rau ca nu am obtinut macar un egal. Adversarele nu au fost cu nimic mai presus de noi. Am condus cu 1-0, la pauza ne-au egalat si s-au desprins pe final, in minutele 81 si 83. Din lipsa banilor nu am mai putut aduce la meci doua jucatoare de baza, Voica si portarul Bertea, care sunt din alte orase", a explicat Patrascu. Unicul gol al craiovencelor a fost reusit de Andreea Cojocaru. Pentru Real au evoluat: Valciu - Pozmac, Neacsu, Stanciu, Moaca - Tomescu, Cergan, Iordachius, Cojocaru - Ristache, A. Pesu. Au mai intrat: Botnaru, Bascoveanu si Dragomir. Pentru Real urmeaza un meci greu pe terenul campioanei Olimpia Cluj, iar in ultima etapa din play-off, formatia din Banie va juca miercurea viitoare, pe teren propriu, cu CS Brazi, miza fiind locul trei. Ambele formatii au cate trei puncte acumulate in play-off.