Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi. Echipa marelui patron Gigi Becali, antrenata de Nicolae Dica, a pierdut cu 2-1 un meci in care a folosit jucatorii de rezerva. Cu o multime de improvizatii in lot, Steaua (FCSB) a avut o prestatie modesta si Dunarea a castigat acest meci doar cu scorul de 2-1, desi dupa numarul de ocazii ratate ar fi putut fi 7-2! Dunarea a deschis scorul in minutul 47, cand portarul Andrei Vlad a iesit gresit pe o centrare, iar Seroni a punctat cu o superba lovitura de cap. Steaua (FCSB) nu a fost in stare sa dea o replica solida, iar in minutul 80 a fost 2-0, dupa o noua faza fixa, finalizata de Dobrosavlevici tot cu o lovitura superba de cap. Vicecampioana si-a revenit abia la finalul meciului, dupa un gol frumos din minutul 82, al tanarului de 16 ani Cristian Dumitru. In ultimele minute insa, tot Dunarea ar fi putut marca pentru 3-1, FCSB nemaiavanad forta necesara pentru a egala. Si astfel s-a scris istoria in orasul de pe malul Dunarii: Steaua (FCSB) a fost eliminata din Cupa Romaniei de Dunarea Calarasi!