Islanda - Croatia scor 1-2
Islandezii au ratat sansa unei calificari istorice si au cedat in ultima partida, in fata Croatiei. Badelj (53) si Perisic in minutul 90 au adus victoria croatilor, care termina pe primul loc grupa, cu maxim de puncte. Pentru islandezi a marcat Sigurdsson in minutul 76. Croatia va juca cu Danemarca, in timp ce Argentina va intalni Franta in optimi.

Nigeria - Argentina scor 1-2
Nigeria Argentina scor final 1-2. Argentina reuseste o calificare dramatica in fata Nigeriei si va juca impotriva Frantei in optimile CM 2018. Fosta campioana mondiala reuseste sa ajunga in optimi, cand nimeni nu ii mai dadea sanse In cealalta partida, Croatia a invins Islanda cu 1-2 si termina grupa pe primul loc, cu 9 puncte si va juca impotriva Danemarcei. Clasament final: 1. Croatia-9 puncte. 2. Argentina- 4 puncte. 3. Nigeria-3 puncte. 4. Islanda-1 punct