Cotidianul: Larisa Iordache, doua medalii la Campionatele Europene de la Moscova

Gimnasta Larisa Iordache a obtinut, duminica, medalia de aur, iar Diana Bulimar pe cea de argint, in finala la barna, la Campionatele Europene individuale de gimnastica de la Moscova.
Larisa Iordache a fost a saptea pe lista de start, evolutia sa fiind notata cu 15.266.
Diana Bulimar a intrat a treia in finala de la barna si a fost notata cu 14.833, obtinand medalia de argint.
Medalia de bronz a fost cucerita de rusoaica Anastasia Grishina (14.366).
Vineri si sambata, Larisa Iordache a cucerit alte doua medalii, de argint, in finalele de la individual-compus, respectiv sarituri.
In prima finala de duminica, Flavius Koczi a cucerit argintul la sarituri.
Ultimul aparat al concursului, solul, a adaugat bilantului Romaniei la Campionatele europene individuale de gimnastica de la Moscova alte doua medalii: argint pentru Larisa Iordache, cu 14,733, si bronz obtinut de Diana Bulimar, cu 14,533, titlul continental intrand in posesia rusoaicei Ksenia Afanaseva.
Romania incheie astfel participarea la Campionatele Europene individuale de la Moscova cu 7 medalii, castigate dupa cum urmeaza: Larisa Iordache - aur la barna, argint la individual-compus, sarituri si sol; Diana Bulimar - argint la barna, bronz la sol; Flavius Koczi - argint la sarituri.