Prosport.ro : Bonetti felicita pe toata lumea: adversari, jucatori, fani! "Nu ma intereseaza cei care ne contesta! Am meritat sa castigam"

Dinamo s-a impus la penalty-uri, scor final 6-4, dupa ce in cele 120 de minute scorul a fost 2-2 si a castigat Supercupa Romaniei. Este doar al doilea trofeu de acest gen din istoria "cainilor".
Dario Bonetti castiga al doilea trofeu pe banca lui Dinamo, dupa Cupa Romaniei, si se declara extrem de multumit de evolutia elevilor sai.
"Trebuie sa transmit felicitari celor de la Cluj. Au rezistat o ora in zece jucatori si au facut o partida buna. Trebuie sa imi felicit jucatorii pentru cum au jucat, pentru spiritul de dinamovisti pe care l-au aratat. Vrem sa dedicam aceasta victorie tuturor suporterilor nostri. Putem zice ca totul a decurs cum am prevazut noi.
Cand am terminat prelungirile, deja voiam sa adresez felicitari jucatorilor, nu m-a mai interesat cum se termina meciul. Am meritat sa castigam, am avut liniste, am gandit si am stat in teren cu multa liniste si daruire.
Nu ma intereseaza sa vorbesc despre cei care ne contesta, vreau sa lucrez in continuare cu acesti baieti care sunt bravi si sa ne multumim fanii. Nu vreau sa imi pierd timpul cu lucruri negative", a declarat Dario Bonetti in conferinta de presa