DeCeNews: Dinamo Bucuresti castiga Cupa Romaniei, dupa ce invinge Rapidul cu 1-0

Dinamo castiga pentru a 13-a oara Cupa Romaniei, dupa ce a invins, pe Arena Nationala, Rapidul cu 1-0. Golul victoriei a fost marcat de Scarlatache, in minutul 58. Circa 40. 000 de spectatori au asistat la finala Cupei Romaniei.
Dinamovistii salveaza un sezon destul de slab cu o victorie in finala Cupei Romaniei impotriva Rapidului, scor 1-0. Golul victoriei echipei din "Groapa" a fost marcat de Scarlatache, in minutul 58, printr-o lovitura de cap din careul mic in urma unei lovituri de colț.
Prin aceasta victorie, dinamovistii egaleaza palmaresul Rapidului in Cupa Romaniei

Echipe de start:
Dinamo: Naumovski - Luchin, D. Grigore, Moti, Scarlatache - Curtean, Kone, L. Rus, Alexe - Danciulescu, M. Niculae
Rezerve: Balgradean, Pulhac, C. Munteanu, Tames, Stratila, Ţucudean, Musat
Rapid: D. Coman - M. Roman, Oros, M. Antonio, Bozovici - Teixeira, Alexa, N. Grigore - Surdu, Herea, Deac
Rezerve: Vitca, Al. Ionita, Pancu, Burca, V. Cretu, Grigorie, Pavlovici

Fanii giulesteni s-au batut cu jandarmii langa Arena Nationala
Inainte de inceperea partidei, aproximativ 50 de suporteri rapidisti s-au luat la bataie cu jandarmii in apropierea Arenei Nationale.
Evenimentele au avut loc in zona Bulevardului Basarabia. Fortele de ordine au intervenit in forta si i-au calmat repede pe fanii din Giulesti. La Arena Nationala au aparut si bisnitarii. Un tichet de 20 de lei se vinde cu 150 de lei.