O gura de oxigen pentru Dunarea Calarasi: Echipa lui Dan Alexa a invins-o pe FC Botosani cu 2-1 in deplasare!

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal intern
Acesta e primul succes pentru echipa lui Dan Alexa in Liga 1 dupa o pauza de 6 runde si e abia intaia victorie din ultimele 8 luni pe teren strain, adica exact din prima etapa, cand s-a impus la Ovidiu, cu Viitorul, scor 1-0.
GSP: FC Botosani - Dunarea Calarasi 1-2 // VIDEO Surpriza de proportii! Botosani pierde acasa cu Dunarea Calarasi si are mari emotii privind retrogradarea
FC Botosani a pierdut, surprinzator, cu Dunarea Calarasi pe teren propriu, scor 1-2 (Bus 7 / Iancu 33, Ammari 57).
Acesta e primul succes pentru echipa lui Dan Alexa in Liga 1 dupa o pauza de 6 runde si e abia intaia victorie din ultimele 8 luni pe teren strain, adica exact din prima etapa, cand s-a impus la Ovidiu, cu Viitorul, scor 1-0. Laurentiu Bus a deschis scorul pentru Botosani in minutul 7. Sutul sau de la peste 20 de metri a fost deviat de un adversar, iar mingea l-a pacalit pe Straton. In minutul 33, Gabi Iancu a executat excelent o lovitura libera din unghi. A inscris direct din faza fixa si a confirmat forma buna pe care o traverseaza. Lovitura de gratie a picat in minutul 57, cand, dupa o balbaiala in careul gazdelor, mingea a ajuns la Luchin, acesta l-a servit pe Najib Ammari, iar sutul atacantului n-a putut fi aparat de Pap. Dupa acest succes, Dunarea Calarasi aduna 15 puncte si se apropie la 4 puncte de FC Botosani, formatie aflata pe locul 11, primul deasupra locurilor din zona rosie a clasamentului.

BOTOSANI - CALARASI 1-2 (Bus 7 / Iancu 33, Ammari 57)
Eliminare: Dobrosavlevici 87

Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Holzmann - Karaboue, J. Rodriguez - L. Bus, L. Fulop, Golofca - M. Roman
Rezerve: Fraisl, Pitian, Papa, Oaida, Fabbrini, Soleidis, Ongenda
Antrenor: L. Ciobotariu

Dunarea Calarasi: Straton - G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, G. Mendy - Souda, Simion, Ben Djemia, Honciu - G. Iancu, Ammari
Rezerve: Calancea, Henderson, St. Filip, D. Benzar, Mediop, Mapuku, Keyta
Antrenor: D. Alexa

Arbitru: Ad. Cojocaru / Asistenti: M. Orbulet, C. Dansa
(Marti 02.04.2019 04:02, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Dunarea Calarasi a retrogradat (04.06.2019)
Hermannstadt si Dunarea Calarasi se intalnesc in meci direct pentru a afla care echipa retrogradeaza direct si cine merge la baraj (28.05.2019)
Viitorul lui Hagi castiga pentru prima data in istorie Cupa Romaniei (26.05.2019)
Victorie de palmares a vicecampionilor: FCSB - CFR Cluj 1-0 (20.05.2019)
CFR Cluj este campioana Romaniei, FCSB - vicecampioana, iar Viitorul lui Hagi urca pe podium! (15.05.2019)
Dan Alexa schimba tactica si castiga: Printr-un joc ofensiv, Dunarea Calarasi a invins-o pe Dinamo cu 1-0! (05.05.2019)
Florian Popa Micsan: Dan Alexa este un antrenor prea mare pentru un oras mijlociu (25.03.2019)
Dunarea Calarasi, invinsa acasa de Politehnica Iasi! (18.03.2019)
O explicatie a locului codas ocupat de Dunarea Calarasi in clasamentul Ligii 1 (25.02.2019)
Cum arata femeia miraculoasa trimisa de Dumnezeu unui fotbalist roman (10.02.2019)