Romania a invins Lituania cu 3 - 0. Avem sanse sa pastram locul 2 in grupa!

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Echipa nationala
Nationala de fotbal a Romaniei a invins Lituania cu 3 - 0. Avem sanse sa pastram locul 2 in grupa!
TOP 5
Romania a invins Lituania cu 3 - 0. Avem ...
LIGA NATIUNILOR: Meciul Romania - Lituania, ...
Romania a invins Muntenegru cu scorul de 1 - ...
cele mai citite articole din ultimele 7 zile
GSP: Romania s-a impus in fata Lituaniei, scor 3-0, si pastreaza sanse matematice la prima pozitie in grupa din Liga Natiunilor (Autor: Liviu Manolache)
Cosmin Contra a inceput partida de la Ploiesti cu o formula atipica, extrem de ofensiva. Lituanienii nu au fost insa impresionati si puteau marca la prima actiune, prin Sirgedas. George Puscas a marcat primul gol din cariera in tricoul Romaniei (detalii AICI). In minutul 7 a trimis calm in poarta, din interiorul careului, dupa o pasa primita de la Chipciu. Romania a mai ratat doua sanse importante in prima repriza. Alexandru Maxim a fost semnatarul ambelor sanse, a lovit bara in minutul 14, iar cu un minut inainte de pauza a trimis in plasa laterala din 6 metri. Repriza secunda a inceput furibund. Claudiu Keseru a marcat in minutul 47 si a ajuns la borna cu numarul 7 in tricoul primei reprezentative. Golul de 3-0 a venit din piciorul lui Nicolae Stanciu, in minutul 65. O lovitura libera din lateral, executata la coltul scurt, l-a pacalit pe portarul oaspetilor.

DEBUTUL LUI IANIS

Cel mai asteptat moment al serii a venit in minutul 67, imediat dupa golul de 3-0. Cosmin Contra l-a introdus pe teren pe Ianis Hagi in locul lui Claudiu Keseru.
- Nicolae Stanciu a marcat al 10-ea gol pentru prima reprezentativa si i-a egalat pe Dorin Mateut si Lita Dumitru. Primul a fost reusit tot contra Lituaniei;
- Ianis Hagi este al 14-lea jucator debutat de Contra in 13 jocuri, al 5-lea provenit de la Viitorul, liderul la acest capitol.

CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI:

1.Serbia- 11 p
2. Romania- 9 p
3.Muntenegru- 7 p
4.Lituani- 0 p

PROGRAMUL URMATOARELOR MECIURI:

- 20 noiembrie | Serbia - Lituania, Muntenegru - Romania (ora 21:45)
(Duminica 18.11.2018 08:22, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Romania a invins Muntenegru cu scorul de 1 - 0. Ar fi trebuit sa marcam 2 goluri, pentru ca nationala noastra sa ajunga in urna a treia valorica (21.11.2018)
LIGA NATIUNILOR: Meciul Romania - Lituania, sambata, ora 21:45, pe ProTv (17.11.2018)
Nationala de tineret a Romaniei s-a calificat la Euro 2019, dupa ce a invins echipa din Liechtenstein cu 4 - 0 (17.10.2018)
Liga Natiunilor: Romania - Serbia 0-0 (15.10.2018)
Liga Natiunilor: Romania - Serbia, Duminica, 14 octombrie 2018, ora 16:00, National Arena (13.10.2018)
Romania a invins Lituania cu 2-1 in Liga Natiunilor, Divizia C, Grupa 4 (12.10.2018)
Ianis Hagi a stralucit: Gol superb direct din corner! (14.09.2018)
Liga Natiunilor: Romania-Serbia, 2-2 (11.09.2018)
Ion Alexandru: 11 concluzii dupa Romania - Muntenegru 0-0 (08.09.2018)
Debut cu stangul al tricolorilor in Liga Natiunilor: Romania - Muntenegru 0-0 (08.09.2018)