Cupa Romaniei: Dunarea Calarasi a eliminat-o pe Steaua (FCSB) cu scorul de 2-1!

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal intern
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi (foto)
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi. Echipa marelui patron Gigi Becali, antrenata de Nicolae Dica, a pierdut cu 2-1 un meci in care a folosit jucatorii de rezerva. Cu o multime de improvizatii in lot, Steaua (FCSB) a avut o prestatie modesta si Dunarea a castigat acest meci doar cu scorul de 2-1, desi dupa numarul de ocazii ratate ar fi putut fi 7-2! Dunarea a deschis scorul in minutul 47, cand portarul Andrei Vlad a iesit gresit pe o centrare, iar Seroni a punctat cu o superba lovitura de cap. Steaua (FCSB) nu a fost in stare sa dea o replica solida, iar in minutul 80 a fost 2-0, dupa o noua faza fixa, finalizata de Dobrosavlevici tot cu o lovitura superba de cap. Vicecampioana si-a revenit abia la finalul meciului, dupa un gol frumos din minutul 82, al tanarului de 16 ani Cristian Dumitru. In ultimele minute insa, tot Dunarea ar fi putut marca pentru 3-1, FCSB nemaiavanad forta necesara pentru a egala. Si astfel s-a scris istoria in orasul de pe malul Dunarii: Steaua (FCSB) a fost eliminata din Cupa Romaniei de Dunarea Calarasi!

Alte articole din aceasta categorie
Dunarea Calarasi a retrogradat (04.06.2019)
Hermannstadt si Dunarea Calarasi se intalnesc in meci direct pentru a afla care echipa retrogradeaza direct si cine merge la baraj (28.05.2019)
Viitorul lui Hagi castiga pentru prima data in istorie Cupa Romaniei (26.05.2019)
Victorie de palmares a vicecampionilor: FCSB - CFR Cluj 1-0 (20.05.2019)
CFR Cluj este campioana Romaniei, FCSB - vicecampioana, iar Viitorul lui Hagi urca pe podium! (15.05.2019)
Dan Alexa schimba tactica si castiga: Printr-un joc ofensiv, Dunarea Calarasi a invins-o pe Dinamo cu 1-0! (05.05.2019)
O gura de oxigen pentru Dunarea Calarasi: Echipa lui Dan Alexa a invins-o pe FC Botosani cu 2-1 in deplasare! (02.04.2019)
Florian Popa Micsan: Dan Alexa este un antrenor prea mare pentru un oras mijlociu (25.03.2019)
Dunarea Calarasi, invinsa acasa de Politehnica Iasi! (18.03.2019)
O explicatie a locului codas ocupat de Dunarea Calarasi in clasamentul Ligii 1 (25.02.2019)