Cupa Romaniei: Dunarea Calarasi a eliminat-o pe Steaua (FCSB) cu scorul de 2-1!

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal intern
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi (foto)
TOP 5
O explicatie a locului codas ocupat de ...
Dunarea Calarasi, invinsa acasa de ...
cele mai citite articole din ultimele 7 zile
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi. Echipa marelui patron Gigi Becali, antrenata de Nicolae Dica, a pierdut cu 2-1 un meci in care a folosit jucatorii de rezerva. Cu o multime de improvizatii in lot, Steaua (FCSB) a avut o prestatie modesta si Dunarea a castigat acest meci doar cu scorul de 2-1, desi dupa numarul de ocazii ratate ar fi putut fi 7-2! Dunarea a deschis scorul in minutul 47, cand portarul Andrei Vlad a iesit gresit pe o centrare, iar Seroni a punctat cu o superba lovitura de cap. Steaua (FCSB) nu a fost in stare sa dea o replica solida, iar in minutul 80 a fost 2-0, dupa o noua faza fixa, finalizata de Dobrosavlevici tot cu o lovitura superba de cap. Vicecampioana si-a revenit abia la finalul meciului, dupa un gol frumos din minutul 82, al tanarului de 16 ani Cristian Dumitru. In ultimele minute insa, tot Dunarea ar fi putut marca pentru 3-1, FCSB nemaiavanad forta necesara pentru a egala. Si astfel s-a scris istoria in orasul de pe malul Dunarii: Steaua (FCSB) a fost eliminata din Cupa Romaniei de Dunarea Calarasi!

Alte articole din aceasta categorie
Dunarea Calarasi, invinsa acasa de Politehnica Iasi! (18.03.2019)
O explicatie a locului codas ocupat de Dunarea Calarasi in clasamentul Ligii 1 (25.02.2019)
Cum arata femeia miraculoasa trimisa de Dumnezeu unui fotbalist roman (10.02.2019)
Arbitrul Hategan nu a acordat lovitura de la 11 metri, la interventia incorecta in careu a lui Balgradean, care l-a facut KO pe Dobrosavlevici! (04.02.2019)
GSP: DUNAREA CALARASI - FCSB 1-1 Mihai Teja pierde doua puncte URIASE in fata lui Dan Alexa! (04.02.2019)
Dan Alexa va fi noul antrenor al FCSB? (25.12.2018)
Sotia fotbalistului Hanca, agresata de fanii Dinamo (21.12.2018)
Vicecampioana FCSB a fost invinsa de Sepsi din Sfantu Gheorghe cu scorul de 4-2 (06.12.2018)
OPTIMI CUPA ROMANIEI: DUNAREA CALARASI - FCSB, JOI, 21:45. MECIUL ESTE TRANSMIS DE DIGI, TELEKOM, GSP.RO (01.11.2018)
Dunarea Calarasi - FCSB, primul meci in nocturna la Calarasi! (30.10.2018)