Cupa Romaniei: Dunarea Calarasi a eliminat-o pe Steaua (FCSB) cu scorul de 2-1!

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal intern
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi (foto)
TOP 5
Sotia fotbalistului Hanca, agresata de fanii ...
Dan Alexa va fi noul antrenor al FCSB?
cele mai citite articole din ultimele 7 zile
Steaua (FCSB) a parasit Cupa Romaniei in faza optimilor de finala, fiind invinsa de nou promovata in prima Liga Dunarea Calarasi. Echipa marelui patron Gigi Becali, antrenata de Nicolae Dica, a pierdut cu 2-1 un meci in care a folosit jucatorii de rezerva. Cu o multime de improvizatii in lot, Steaua (FCSB) a avut o prestatie modesta si Dunarea a castigat acest meci doar cu scorul de 2-1, desi dupa numarul de ocazii ratate ar fi putut fi 7-2! Dunarea a deschis scorul in minutul 47, cand portarul Andrei Vlad a iesit gresit pe o centrare, iar Seroni a punctat cu o superba lovitura de cap. Steaua (FCSB) nu a fost in stare sa dea o replica solida, iar in minutul 80 a fost 2-0, dupa o noua faza fixa, finalizata de Dobrosavlevici tot cu o lovitura superba de cap. Vicecampioana si-a revenit abia la finalul meciului, dupa un gol frumos din minutul 82, al tanarului de 16 ani Cristian Dumitru. In ultimele minute insa, tot Dunarea ar fi putut marca pentru 3-1, FCSB nemaiavanad forta necesara pentru a egala. Si astfel s-a scris istoria in orasul de pe malul Dunarii: Steaua (FCSB) a fost eliminata din Cupa Romaniei de Dunarea Calarasi!

Alte articole din aceasta categorie
Dan Alexa va fi noul antrenor al FCSB? (25.12.2018)
Sotia fotbalistului Hanca, agresata de fanii Dinamo (21.12.2018)
Vicecampioana FCSB a fost invinsa de Sepsi din Sfantu Gheorghe cu scorul de 4-2 (06.12.2018)
OPTIMI CUPA ROMANIEI: DUNAREA CALARASI - FCSB, JOI, 21:45. MECIUL ESTE TRANSMIS DE DIGI, TELEKOM, GSP.RO (01.11.2018)
Dunarea Calarasi - FCSB, primul meci in nocturna la Calarasi! (30.10.2018)
Dupa meciul pierdut la Craiova de FCSB, cu 2-1, patronul Becali recunoaste public ca el face echipa si nu antrenorul Dica (22.10.2018)
Rednic spera ca Dinamo sa invinga Dunarea Calarasi, cu ajutorul suporterilor (20.10.2018)
Fotbalistul Gicu Grozav cauta sa-si relanseze cariera (02.10.2018)
Hai Dunarea! Mai sunt cateva ore pana la meciul dintre FCSB si Dunarea Calarasi! (22.09.2018)
Echipele adverse blocheaza accesul fanilor giulesteni, la meciurile din deplasare ale Rapidului, printr-un pret pe tichetul de acces de 50 Ron in loc de 10 Ron! (14.09.2018)