HotNews.ro: CFR Cluj a castigat Cupa Romaniei dupa o victorie dramatica la penalty-uri contra lui Dinamo
CFR Cluj este noua detinatoare a Cupei Romaniei dupa ce a invis la penaltyuri Dinamo, scor 7-6. Dupa cele 90 de minute regulamentare scorul a fost 2-2. Dinamo a inceput mai bine partida si a controlat prima repriza, intrand la pauza cu un avantaj de doua goluri. La reluare, CFR a redus repede din diferenta si a reusit egalarea in ultimul minut de joc. La loviturile de departajare, singurara ratare a facut diferenta. Penaltyul executat de Dorin Rotariu a fost aparat de Marc.
Meciul s-a jucat sub semnul comemorarii lui Patrick Ekeng, fotbalistul lui Dinamo mort pe teren in conditii inca neelucidate in urma cu doua saptamani. Galeria lui Dinamo a realizat o coregrafie exceptionala in tribune, iar in minutul 14 (numarul purtat de Ekeng pe tricou) meciul s-a intrerupt pentru un moment de reculegere.