HotNews.ro Cupa Romaniei Steaua-Dinamo 2-2 intr-un derby superb/ Omul in plus a contat/ Dinamo este in finala
Steaua si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, 2-2, in returul semifinalei Cupei Romaniei, rezultat care ii califica pe dinamovisti in finala competiei. In tur a fost 0-0, iar dinamovistii beneficiaza de avantajul golurilor marcate in deplasare. Am asistat la cel mai frumos derby al sezonului, cu goluri superbe, eliminari si faze spectacol.
Steaua a dominat categoric prima repriza, a deschis scorul prin Enache (min 17), a ratat alte ocazii importante, dar Bourceanu a luat inutil cartonas rosu in finalul reprizei.
Dinamo a profitat de omul in plus, a egalat imediat prin Ekeng (min 50), Chipciu a reaprins sperantele pentru stelisti in min 52, dar Pulijc a adus calificarea mult visata de dinamovisti in minutul 74. Un sezon ratat total de trupa lui Reghecampf.