Romania, invinsa greu in meciul de debut la EURO si eliminata din grupe; Franta - Spania, posibila finala. Cum isi imagineaza francezii ca se va desfasura EURO 2016 / sport.ro

- Intrat in joc cu un sfert de ora inainte de final, Anthony Martial face 80.000 de spectatori sa rasufle usurati, marcand golul victoriei cu Romania. Fara sa straluceasca, oamenii lui Deschamps se impun cu 1-0.
Asa isi imagineaza francezii de la France Football meciul de debul al EURO 2016.
Romania eliminata din faza grupelor, Franta finalista, iar Spania din nou campioana europeana. Asa isi imagineaza jurnalistii prestigioasei publicatii France Football turneul final al EURO 2016. Intr-o simulare facuta de acestia, meciul de deschidere al Campionatului European de anul viitor, Franta - Romania, se incheie 1-0, dupa un gol marcat pe final de Anthony Martial.
Jurnalistii France Football si-au imaginat cum se va desfasura turneul final al EURO 2016, care va avea loc vara viitoare in Hexagon, acestia mizand pe o finala Franta - Spania.
In scenariul prezentat de acestia, Romania ar pierde meciul de debut al turneului in fata tarii gazda, pentru ca din grupa A sa iasa in cele din urma Franta si Elvetia.
- Pe 10 iunie, la fel ca in 2008, Franta incepe greu meciul cu o echipa a Romaniei limitata, dar redutabil organizata. Intrat in joc cu un sfert de ora inainte de final, Anthony Martial face 80 de mii de spectatori sa rasufle usurati, marcand golul victoriei, dupa un assist al lui Oliver Giroud, in minutul 82. Fara sa straluceasca, oamenii lui Didier Deschamps se impun cu 1-0, scriu francezii in asa zisa simulare.
Mai departe, dupa faza grupelor, pentru Franta ar urma un duel cu Italia, dupa ce Squadra Azzurra ar iesi pe locul 3 in grupa cu Belgia si Suedia. Franta - Italia s-ar incheia 2-1, iar in calea formatiei lui Pogba si Martial ar iesi Cristiano Ronaldo.
Francezii s-ar impune si in fata Portugaliei la loviturile de departajare, dupa un 2-2 in timpul regulamentar, pentru ca mai apoi sa piarda finala cu Spania, scor 0-2.
Pe o alta parte de tablou aflam ca Suedia va invinge Irlanda cu 2-1, gratie unui gol marcat de Zlatan Ibrahimovic, iar Germania si Polonia vor remiza 2-2.
In imaginatia francezilor, Polonia ar castiga grupa cu Germania la golaveraj, in timp ce Portugalia ar obtine primul loc in grupa cu Austria, in urma unui 3-1 (trei goluri marcate de Ronaldo).
Anglia ar trece si ea de grupe si ar intalni Irlanda de Nord in optimi, pe care ar invinge-o cu 2-0.
Pe de alta parte, asa zisa viitoare campioana europeana, Spania, ar trece in sferturi de Germania cu 3-1, la capatul unui meci cu scandal: Kroos, eliminat dupa o altercatie cu Busquets.