Steaua a invins-o pe Dinamo cu scorul de 2 -1

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal intern
Derby-ul etapei a patra a Ligii Nationale, dintre unicele echipe bucurestene rămase in prima liga, a fost castigat de Steaua, pe stadionul din Soseaua Stefan Cel Mare, gratie autogolului lui Fai, care, in minutul 39, si-a ingropat echipa.
Scorul a fost deschis de stelisti in minutul 6, prin Latovlevici, cu un sut deosebit.
Camerunezul Fai a reusit sa marcheze si el, spre finalul primei reprize, in minutul 39, dar in propria sa poarta, majorand avantajul echipei antrenate de Reghecampf.
In minutul 67, Rotariu a redus diferenta, aducand speranta unei echipe care a fost pe punctul de a primi un nou gol, in minutul 69, de la autorul primului gol, dar Latovlevici a ratat.
Dinamo: Balgradean - Rus, Durimel, D. Grigore, Fai - Elton, Thicot (Balint 46) - Matei, Curtean, Filip (Rotariu 46) - Thomas (Pape 71). Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Ad. Cristea (Stanciu 46), Tanase (Tatu 82) - Piovaccari (Nikolici 46). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Ceahlaul Piatra-Neamt - Pandurii 1-0

Meciul Gaz Metan Medias - FC Vaslui, ultimul din etapa a patra, urmeaza a se disputa in seara de luni.

Alte articole din aceasta categorie
Dunarea Calarasi a retrogradat (04.06.2019)
Hermannstadt si Dunarea Calarasi se intalnesc in meci direct pentru a afla care echipa retrogradeaza direct si cine merge la baraj (28.05.2019)
Viitorul lui Hagi castiga pentru prima data in istorie Cupa Romaniei (26.05.2019)
Victorie de palmares a vicecampionilor: FCSB - CFR Cluj 1-0 (20.05.2019)
CFR Cluj este campioana Romaniei, FCSB - vicecampioana, iar Viitorul lui Hagi urca pe podium! (15.05.2019)
Dan Alexa schimba tactica si castiga: Printr-un joc ofensiv, Dunarea Calarasi a invins-o pe Dinamo cu 1-0! (05.05.2019)
O gura de oxigen pentru Dunarea Calarasi: Echipa lui Dan Alexa a invins-o pe FC Botosani cu 2-1 in deplasare! (02.04.2019)
Florian Popa Micsan: Dan Alexa este un antrenor prea mare pentru un oras mijlociu (25.03.2019)
Dunarea Calarasi, invinsa acasa de Politehnica Iasi! (18.03.2019)
O explicatie a locului codas ocupat de Dunarea Calarasi in clasamentul Ligii 1 (25.02.2019)