Steaua Bucuresti a invins in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa gruzina Dinamo Tbilisi

estiri.ro - Stiri

Cauta in

RSS
 Stiri / Sport / Fotbal extern
Golurile au fost marcat de Gabriel Iancu, in minutele 64 si 80. In minutul 61, Ciprian Tatarusanu a aparat o lovitura de la 11 metri executata de Xisco. Foto: Antrenorul Stelei merita felicitat
Romania Libera : Steaua a INVINS cu 2-0 pe Dinamo Tbilisi

Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa gruzina Dinamo Tbilisi, in prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, transmite Mediafax.
Golurile au fost marcat de Gabriel Iancu, in minutele 64 si 80.
In minutul 61, Ciprian Tatarusanu a aparat o lovitura de la 11 metri executata de Xisco.
Dinamo Tbilisi: Loria - Seturidze, Kvaratskhelia, Ustaritz, Glisici - Merebashvili (Khocholava 87), Grigalashvili, Khmaladze, Kvirkvelia - Xisco (Vouho 61), Dvali (Goga 79). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.
Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Pintilii (Gardos 84), Bourceanu - Ad. Popa, N. Stanciu (Iancu 46), Tanase - Nikolici (Piovaccari 57). Antrenor: Laurentiu Reghecampf
Cartonase galbene: Grigashvili 24, Khmaladze 71 / Stancu 42, Pintilii 45, Latovlevici 61, Szukala 64, Gardos 86
Meciul a fost arbitrat de o brigada din Austria, cu Robert Schorgenhofer (central), Roland Brandner, Matthias Winsauer (asistenti) si Christian Dintar (rezerva).
Returul se va disputa martea viitoare, de la ora 20.45, la Bucuresti.
(Miercuri 31.07.2013 08:26, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Declaratiile lui Dan Petrescu dupa meciul victorios: CFR Cluj - Rennes 1-0 (08.11.2019)
Misiune iposibila pentru CFR Cluj la Praga (27.08.2019)
Romania - Insulele Feroe 4-1, in preliminariile Euro 2020 (27.03.2019)
Modificari revolutionare pentru urmatorul sezon in Liga 1 (19.02.2019)
Dupa 20 de ani: Franta este noua CAMPIOANA MONDIALA! (16.07.2018)
Finala CM-2018: FRANTA-CROATIA, azi, la Moscova, in direct de TVR 1 si TVR HD (15.07.2018)
CM Fotbal: Belgia Anglia 2-0 (15.07.2018)
Finala mica a Cupei Mondiale 2018: Belgia - Anglia, sambata 14 Iulie 2018, ora 18,00, pe TVR1 si TVRHD (14.07.2018)
CM 2018: Croatia s-a calificat in finala CM, dupa ce a invins Anglia cu 2-1 in semifinala! (13.07.2018)
CM 2018: Franta- Belgia 1-0, in prima semifinala a competitiei (11.07.2018)