Sport
Panduru: "Spania este periculoasa rau de tot. Parca totul e pus cu mana in echipa lui Luis Enrique"

Spania - Germania 1-1 a fost meciul care l-a facut pe Basarab Panduru sa laude din plin echipa antrenata de Luis Enrique.

"Spania e periculoasa rau de tot, totul e parca pus cu mana, fiecare stie ce trebuie sa faca. E fotbal mai mult de calculator decat omenesc. Parca nimic nu e omenesc la nationala Spaniei. Luis Enrique face prima schimbare corecta, il baga pe Morata, dar cele doua, Koke si Nico Williams, nu le-am inteles. E clar ca a dat un semnal. N-am inteles nici schimbarea lui Jordi Alba cu Balde.

Pare o echipa periculoasa rau de tot, rau, adica vezi ocazii si vezi ca ajung la poarta repede, o sa mai vorbim de ei", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Echipa nationala a Spaniei a incheiat la egalitate duminica, scor 1-1, meciul disputat cu Germania, in cadrul grupei E de la Cupa Mondiala din Qatar.

Spania a deschis scorul prin Alvaro Morata, in minutul 62, acesta deviind in plasa la o pasa a lui Jordi Alba. Egalarea a venit in minutul 83, cand Fullkrug l-a invins pe Unai Simon cu un sut puternic.

Cu acest egal, Germania mai pastreaza sanse de calificare in optimi, dar depinde si de rezultatul din meciul Spania - Japonia.

SPANIA: Unai Simon - Carvajal, Rodri, Laporte, Jordi Alba (Balde 82) - Busquets - Gavi (N. Williams 66), Pedri - Ferran Torres (Alvaro Morata 54), Marco Asensio (Koke 66), Dani Olmo. SELECTIONER: Luis Enrique

GERMANIA: Neuer - Kehrer (Klostermann 70), Sule, Rudiger, Raum (Schlotterbeck 87) - Goretzka, Kimmich - Gnabry (Hofmann 85), Gundogan (L. Sane 70), Musiala - T. Muller (Fullkrug 70). SELECTIONER: Hansi Flick

Cartonase galbene: Busquets 44 / Kehrer 37, Goretzka 58, Kimmich 60

Arbitri: Danny Desmond Makkelie - Hessel Steegstra, Jan de Vries (toti din Tarile de Jos) - Istvan Kovacs (Romania).

RECOMANDARI

Ce caracteristici impartasesc cei mai reusiti jucatori de cazino
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova