Sport
Hagi si-a pierdut cumpatul. "Sa stam drepti cum vreti voi?". Criza de nervi dupa Farul - CFR Cluj

Hagi a avut o reactie extrem de nervoasa dupa remiza dintre Farul Constanta si CFR Cluj, din Cupa Romaniei. "Regele" s-a dezlantuit la flash-interviu si cu greu s-a putut controla, acuzand mai multe aspecte ale acestui meci.

La finalul partidei, Gica Hagi a fost extrem de dur cu privire la faptul ca, din partea Farului, doar el a fost chemat la reactii, nu si jucatorii echipei, in mod special cel care a fost declarat omul meciului.

Totodata, "Regele" a fost vehement si la adresa eliminarii tanarului sau elev, inca din minutul 3, dar si la faptul ca meciul Farul - CFR nu a fost destul de mediatizat de media romaneasca.

"Ce va e frica? Cum adica un jucator care e jucatorul meciului nu trebuie sa vina sa vorbeasca? Ce, ai mei nu au ce zice? Daca lor le spuneti asta, sa vina aici, noua de ce nu? Ce, va e frica ca spune ce s-a vazut? Jucatorul meciului e jucatorul meciului!

Apoi trebuie sa vina cate unul de la fiecare echipa. Trebuie sa spuna si jucatorul nostru ce a simtit. De ce sa nu vina si la noi capitanul? Dar suntem in Romania, iar la noi sa nu vina si jucatorii sa vorbeasca... asta nu e ferm.

Mie mi s-a comunicat ca doar eu trebuie sa vin sa vorbesc. Dar ce e asta, suntem pe strada? Noi suntem nimeni... suntem Farul. Hai, spune-mi ce vrei sa zic! Despre noi nu trebuie sa se vorbeasca (n.r. ironic).

E lipsa de respect fata de munca pe care am depus-o. Ma scuzati, dar nu mai pot. Ce? Vreti sa stam drepti cum vreti voi? Ce, vreti sa stam drepti si cu mainile la spate? Ce vreti sa facem? Suntem in Romania si trebuie sa acceptam.

Respectati-ne! Cat suntem acolo, respectati-ne! Ce a fost, a fost. Cine-s eu? Totul s-a intamplat pentru ca am luat rosu! Nu a fost fault! Acel jucator a jucat tot meciul, iar noi am avut un om in minus. Nici macar nu s-a dus sa verifice faza!

Eu, din ce am vazut, jucatorul advers a jucat tot meciul. A facut regia cu targa. Dupa s-a intors si a jucat. Daca il atinge, nu e rosu. Conteaza intensitatea. Nici n-am vazut faza, doar ce am remarcat ca a jucat 90 de minute. La noi orice e posibil.

Trebuie sa tac, sa imi fie frica sa zic ceva. Daca si ofiterul meu de presa e cu voi... sa nu vorbeasca nimeni de la Farul? Lasa, iese Hagi si vorbeste. Faceti-ma cum vreti. Nu faceti bine, de aia o luam in jos.

Nu s-a discutat deloc de meciul nostru la televizor. Domnilor, chiar asa? Astea trebuie semnalate, nu se poate asa ceva! CFR Cluj - Farul era derby, trebuia sa se discute toata ziua. Deloc! ZERO, ZERO! Se vorbea despre orice, dar nu despre noi. Asta e derby, tata! Sunt prea multe.

Promovati pe cine vreti. E lipsa totala de respect fata de o echipa care a avut jucatori din 2005, din 2006. Suntem pe primul loc, cu un meci pierdut, dar noi nu reprezentam nimic. Vreti sa tac?! Eu nu pot! De aia fotbalul romanesc se duce in groapa. De aia suntem deja.

Chiar asa usor sa dai un jucator afara? In minutul 1? E derby. Jucatorul advers a jucat toate minutele. A facut regia aia frumoasa cu targa si dupa a jucat tot meciul. Un jucator daca e lovit nu mai poate juca 90 de minute. La noi orice e posibil. Ies eu sa vorbesc, sa-l faceti din nou cu ou si cu otet pe Hagi.

Din nou, Farul a jucat cu jucatori tineri, 2003-2005, romani, multi, foarte multi, si am facut fata. Inainte de meci ati spus ca nu castigam cu CFR, dar noi suntem nasii CFR-ului.

In ultimii 12 ani, noi suntem echipa care a batut de cele mai multe ori CFR. Am castigat acum trei luni la CFR acasa, unde nu e deloc usor, dar voi vreti sa ascundeti si asta?

Eu am venit sa va spun asta. (n.r. daca Farul se lupta cu CFR la campionat) Astea sunt intrebari smecherite, nu stiu sa va spun.

Eu vorbesc despre ce s-a vazut azi pe teren, trebuie vazut ce am patit noi astazi. Dar daca ne spuneti cine trebuie sa vina sa vorbeasca, nu ne mai ascundeti", a "tunat" Hagi, dupa meci.

RECOMANDARI

Ce caracteristici impartasesc cei mai reusiti jucatori de cazino
VIDEO
PSG - Barcelona 2-3. Spectacol catalan la Paris, goluri superbe
VIDEO
Atletico - Borussia 2-1. Simeone a condus cu 2-0, s-a retras in aparare si putea fi egalat
VIDEO
Farul - FCSB 0-1. Victorie uriasa a FCSB, care se duce la sapte puncte de Craiova