Gaz Metan Severin a reusit o victorie de moral ieri, in cel de-al doilea amical disputat in Antalya, elevii lui Marian Bondrea (foto) castigand cu 3-1 (2-1) intalnirea cu FC Aarau, ocupanta locului secund din liga a doua din Elvetia. Cei care au deschis scorul au fost "ceasornicarii", egalitatea fiind restabilita printr-un autogol, iar Silviu Balace a punctat pentru 2-1, stabilind rezultatul pauzei. Cel de-al treilea gol al oltenilor a fost marcat de Alexandru Marin, spre finalul confruntarii.
In primele 60 de minute, Marian Bondrea a mizat pe: Stetca - Mirescu, Balau, Dandea, L. Rusu - Zaharia, Mitic, Olah, Balace - Vancea, Marin. Au mai jucat: M. Neagoe, Cosic, Osca, Ignat, Mitroi, Neacsa, Moutinho, Abba si Trifu.
Urmatorul test al gazarilor va avea loc maine, adversara fiindu-le FK Kaisar Kyzylorda, "lanterna rosie" din prima liga a Kazahstanului.