Divizionara secunda ALRO Slatina a inceput cu o victorie seria partidelor amicale, castigand sambata, scor 1-0, in fata valcenilor de la Damila Maciuca (locul sapte in Liga a III-a, seria 4). Unicul gol al intalnirii disputate pe stadionul "Metalurgistul" a fost reusit de Andrei Ene (’82), care a deviat un sut al lui Cretu dintr-o lovitura libera de la 25 de metri lateral stanga.
"Jucatorii au crezut ca, daca joaca cu o echipa de Liga a III-a, rezultatul vine de la sine, mai ales in prima repriza. Sunt un pic suparat pe atitudinea lor. Inca mai sunt lucruri de pus la punct in aceasta perioada. Am avut un junior aflat in probe (Alex - n.r.), sincer mi-a placut", a declarat Daniel Mogosanu, conform Olt TV.
ALRO Slatina (prima repriza): Banica - Vigariu, Visa, Grosu, Ed. Stoica - Sg. Popescu, Quist, Coman, I. Stancu - Boroiban, Craciun.
ALRO Slatina (repriza a doua): Banica (Mecea) - Pasare, Visa (Grosu), Raducu, Anghelina - Alex (junior in probe), Precup, Saceanu, Voicu - Ene, Cretu.
Damila Maciuca: Stanciulescu - Stanca, Posteuca, Parvulescu, Jugastreanu - Radoi, Codin, Geanta, Iordache - Popescu, Iancu. Au mai evoluat: Grecu, Alin Ignat, Jianu si Baltateanu. Antrenor: Erik Lincar.